גור חדש בבית

שאלה:
זה עתה הבאתי גור בן חודש וחצי מסוג וימרנר.
הוא ממש צריך 24 שעות תשומת לב, יש לו חרדות נטישה. (כשלא נמצאים לידו הוא ממש בוכה).
בנוסף, הוא אוכל כל דבר שהוא רואה (אבנים, עלים, חוטים, עיתונים, .. ממש הכל (גם אותי)).. האם זה משהו שיכול לחלוף כשמאלפים אותו?
קראתי באתר לגבי התקשורת עם הכלב ויצירת קשר עין, אך הוא לא מרבה ליצור קשר עין. כשאני אומרת לו "אסור/לא" הוא לא מגיב. מה ניתן לעשות?

תשובה:
גורים, כמו תינוקות, צריכים הרבה השגחה בחודשים הראשונים, כי זאת תקופת העיצוב שלהם. אך כדאי שתדעי שיש דרכים שיכולות להקל עלינו בתהליך הזה: ניתן לתחם את הגור וכן להשתמש במגוון רחב של צעצועים שהוא אוהב. שני הדברים האלה יכולים מאוד לסייע לך לעבור את התקופה הראשונה.
לגבי שאלתך בעניין האכילה והאילוף – התשובה שלי היא בהחלט כן. אילוף עוזר במקרים כאלה וזה בדיוק המסר שאני רוצה להעביר. אילוף הוא לא רק בכדי ללמד את הכלב לשבת ולעשות ארצה אלא בעיקר בכדי לשלב אותו בצורה הטובה ביותר בבית.
לגבי האסור/לא, המשמעות של המילים האלה ברורה אולי לך, אך לא לגור שלך. תהיי ברורה יותר – תגידי לו מה כן מותר לו. הציעי לו התעסקות אחרת מההתנהגות שאת רוצה שתיפסק. למשל, אם הוא לועס עיתון, הושיטי לו צעצוע מאוד אטרקטיבי (חשוב לדעת מהם הצעצועים האהובים עליו) ותחליפי אותו בעיתון. אם הצעצוע יהיה אטקרקטיבי מספיק (את גם יכולה להלהיב את הכלב ע"י הקפצה של הצעצוע, למשל), הכלב יתחיל להתעסק בצעצוע, ושם תוכלי לחזק אותו ולהגיד לו שהוא כלב טוב. עקביות זה דבר מאוד חשוב בתהליך למידה של גור, לכן אם הצעת לו צעצוע ואחרי כמה שניות הוא חוזר לאכול את העיתון, הציעי לו שוב את הצעצוע. אל תוותרי.
ודבר אחרון – אני משערת שאת יודעת את זה, אבל חשוב להזכיר שויימרנר הוא גזע עם הרבה אנרגיות. חשוב למצוא דרך לתעל את האנרגיות האלה על מנת שתוכלי להתמודד טוב יותר עם שלב הגורות שלו. ניתן לעשות זאת בכמה דרכים. הנה כמה הצעות: טיולים ארוכים, ללכת לפארק כלבים קרוב לביתך או למצוא גור/כלב כדי לעשות play date.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה