שינוי שם לכלב

שאלה:

אנו נמצאים כרגע בתהליכי אימוץ (זה נשמע קצת מצחיק, אך בארה"ב אי אפשר לבוא ולקחת כלב כמו בארץ. צריך לחכות שיאשרו אותנו קודם.. אז לוקח קצת זמן). הכלבה שנאמץ תהיה בת שנה או שנתיים. אני משערת שעברה כבר איזה שינוי שם אחד או שניים, תלוי מה עברה בחיים. ובטח נקבל אותה עם שם מסוים שהיא רגילה אליו. הכלבה נמצאת כבר אצל משפחה אומנת בערך חודשיים שלושה, שם נותנים לה יחס חם ואוהב, ובנוסף גם מחנכים/מאלפים אותה עם השם החדש שהם נתנו לה..
אז עכשיו זה קצת יותר מסובך. אין סיבה שיהיו לה אסוציאציות שליליות עם השם החדש שנתנו לה במשפחה האומנת, ובנוסף, היא בטח תגיב לשם הזה כשנקרא לה וכו'

השאלות שלי הן: א. האם זה בכלל בריא לשנות לה את השם? זה לא "מכניס אותה לבלבלות"? ב. מה הדרך הכי טובה לעשות את זה? פשוט להפסיק לקרוא לה בשם הישן? או לתת לה שם שדומה בצליל לשם הישן?

תודה
עפרה.

תשובה:

היי עפרה,
בעיקרון, אני דוגלת בלפתוח דף חדש עם שם חדש ועם אסוציאציות חיוביות. אך מנסיוני אני יודעת שמשפחות אומנות מהוות בדרך כלל מקום טוב לכלבים, מה שאומר שהאסוציאציה לשם תהיה חיובית, וזה גורם לי לתהות לגבי שינוי השם והאם כדאי באמת להתחיל לבלבל את הכלבה. אולי כדאי לחכות שהכלבה תגיע אליכם, לראות איך היא, ואז להתחיל לחשוב האם אנחנו בכלל רוצים לשנות לה את השם.
וכמובן, יכול להיות שהשם שניתן לה אצל המשפחה האומנת ימצא חן בעיניכם, ולא תרצו לשנות אותו…

בכל אופן, אם בכל זאת מחליטים לשנות את השם, לא הייתי מחפשת שם שקרוב לשם הישן, אבל כן הייתי מקפידה שהשם החדש לא יהיה דומה לכל מיני מילות תוכחה למיניהן או למילים כמו "בואי" "שבי" וכו' (לא לשכוח – הכלבה, כנראה, דוברת אמריקאית, צריך לשים לב שהשם לא יהיה דומה למילים כאלה גם באנגלית).

המון המון מזל טוב, אני שמחה בשבילכם, ואשמח להיות לעזר גם כשהכלבה תגיע.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה