כלוב טיסה וחינוך לצרכים

שאלה:

מה מטרת ה crate training?
אני מבינה אם יש צורך להטיס את הכלב מתישהו, אז עדיף שיהיה מחונך לזה. אבל יש כאלה שמחנכים את הכלבים לזה בלי קשר. יש לי חברים שמחנכים את הגור לישון שם בלילה. האם זה בגלל עשיית הצרכים? עד כמה שעות ביום/לילה מותר לשים אותו שם? ועד איזה גיל הוא יכול לישון שם, כלומר מתי להפסיק עם זה?
(אני אישת לא הייתי רוצה שהכלב שלי יישן בתוך כלוב טיסה..)

עפרה

תשובה:

הרעיון של כלוב טיסה הוא שימוש בו ככלי מניעה. ככלי כזה, הוא מאפשר לנו למנוע מהגור לעשות דברים שאנחנו לא מעוניינים שהוא יעשה בזמן שאנחנו לא נמצאים לידו ללמד אותו, דבר שבעיניי מאוד חשוב בשלבי ההתפתחות הראשונים של הגור. זה קצת מזכיר את הלול שקיים לתינוקות ומספק להם מרחב מוגן בזמן שאיננו יכולים להשגיח עליהם בארבע עיניים.
לגבי צרכים, הרעיון של שימוש ב- crate, כלוב טיסה, מבוסס על ההנחה שכלב לא יעשה צרכים במקום מרבצו, מה ששוב מאפשר לנו מניעה לשם לימוד במקביל. אני יודעת שבהסתכלות ראשונית, השימוש בכלוב טיסה נראה קצת "מתעלל", אך למעשה, צמצום המרחב החיצוני של הכלב ויצירה של מקום משלו מספקים לו הרבה שקט וביטחון. אני חושבת שהכנסת כלב לכלוב טיסה מגיל צעיר לשם התנהלות טובה יותר בבית משפרת את איכות החיים שלנו ושלו.
הסתכלות אחרת על הדברים תאפשר לנו לראות שכשעושים את הכלוב למקום בטוח לכלב, הוא יעדיף להיות בו, גם כשהדלת שלו פתוחה.
בארה"ב התופעה רחבה יותר מאשר בארץ, ואני אישית נתקלתי בכלב חמוד מאוד מסיאטל (טילברג), שבכל פעם שבעליו מתארגנים ליציאה מהבית, הוא כבר רץ בשמחה לתוך הכלוב, מכיוון שההקשר לשלו למקום הוא חיובי, והוא גם נשאר שם בשמחה את השעות שהם נעדרים מהבית.
השימוש בכלוב טיסה הוא לפי הצורך והיכולת שלנו וכמובן שלא נשאיר שם כלב ימים שלמים.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה