על זיקוקים וכלבים (או: איך לשמור על כלבך ביום העצמאות)

זיקוקי דינור זה כיף! הם יפים, מרגשים, רועשים, ונדמה שכל שנה הם מצליחים להיות יותר ויותר מרשימים.

יו, זיקוקים!

הודעה ששלחה השנה עיריית כפר-סבא לתושביה*, הזכירה לי (ולהם) שהשנה, כמו בכל שנה, עלינו להקדיש תשומת לב מיוחדת לכלבים שלנו, שמתלהבים מזיקוקים הרבה פחות מאיתנו.

הנה תזכורת קצרה לכמה טיפים חשובים לערב יום העצמאות (הטיפים מיועדים בעיקר לבעלים של כלבים עם בעיית חרדה מרעשים, אך מומלצים גם לכלבים שטרם הראו סימני פחד):

  1. בררו את שעת פתיחת מופעי הזיקוקים בעיר מגוריכם. בירושלים, למשל, מופע זיקוקי הדינור יחולק לשניים, ב- 22:45 וב- 24:00. לבירור השעות המדויקות ניתן להיכנס לאתר העיר או להתקשר למוקד העירייה שלכם.
  2. נסו לתזמן את הטיול האחרון של כלבכם בערב יום העצמאות לעד שעה לפני תחילת הזיקוקים. עשו איתו טיול ארוך ככל האפשר והימנעו משיטוט במקומות הומי אדם (אם כלבכם רגיש למקומות כאלה).
  3. השתדלו להישאר עם כלבכם בבית בעת מופע הזיקוקים. מספר דקות לפני תחילת המופע, התחילו לשחק איתו במשחק אהוב, על מנת לעייף אותו, להסיח את דעתו בעת הישמע הפיצוצים, ולעשות קישור חיובי (משחק) לחוויה מפחידה (זיקוקים).
  4. אם אינכם יכולים להישאר בבית עם כלבכם בזמן המופע, נסו למצוא לו "בייביסיטר" אחר. אם גם דבר זה אינו אפשרי, השאירו אותו בבית עם צעצוע אהוב, סגרו את החלונות היטב, והפעילו מוזיקה על מנת למסך את הרעשים מבחוץ.
  5. אין לקשור את כלבכם (בבית או בחוץ) בשום אופן! ידוע על מקרים רבים של כלבים שנבהלו כל כך מרעשי הזיקוקים, שחנקו עצמם למוות עם הרצועה. וודאו שאין חפצים אחרים בחדר היכולים להזיק לכלבם בשעת לחץ וחרדה.
  6. אם ידועה בעיה חמורה במיוחד, פנו לווטרינר שלכם להתייעצות. וטרינרים רבים יוכלו להמליץ על תכשירים שונים להרגעה (ביניהם גם תכשירים טבעיים כמו רסקיו רמדי, אותו ניתן לרכוש בכל בית מרקחת).

 

 

זכרו: לכלבכם אין שליטה על הפחד. אין לכעוס עליו בשום אופן. הדבר רק יגדיל את מצוקתו.

 

טיפים לבעלי גורים: אם זו הפעם הראשונה שכלבכם נחשף לזיקוקים, זו ההזדמנות למנוע התפתחות של פחדים בעתיד!

  • אם אתם גרים ליד מוקד של זיקוקים, ונשארים עם הגור בבית, שחקו איתו במשחק אהוב בזמן הזיקוקים, כדי להפוך את החוויה לחיובית ונעימה.
  • אם החלטתם לקחת את הגור לחגיגות הזיקוקים, הקפידו להיות קשובים אליו ולתגובות שלו. אם הוא מראה סימני חרדה כלשהם (מה שלא אמור לקרות אצל רוב הגורים), הרחיקו אותו ממוקד הרעש או החרדה. בכל מקרה, לפני היציאה מהבית, בידקו שהגור אינו יכול להשתחרר בקלות מהקולר, והחזיקו אותו ברצועה כל הזמן.

 

 

 

ועוד קטנה לסיום: בדקו את תג השם על קולרו של הכלב שלכם – האם הפרטים נכונים? כתובים ברור? האם התג מחובר היטב לקולר? בימים אלה של רעשים, המוני אנשים וטיולים בטבע, לא תרצו שכלבכם יצטרף לסטטיסטיקה של הכלבים האבודים…

בילוי מהנה!
לקרוא באתר : קורס אילוף

*תודה למיטל על ההשראה.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה